Ogród obfitości – kiedy przestać nawozić?

Możemy kupić nawet najlepszy nawóz, ale jeśli będziemy go stosować w nieodpowiedni sposób, to może się okazać, że nasze rośliny nadal nie będą się prezentowały tak, jakbyśmy chcieli. To oznacza, że powinniśmy zdobyć jak największą wiedzę odnośnie tego, jak powinno wyglądać takie nawożenie ogrodu, aby mieć pewność, że wszystko robimy tak jak należy i że faktycznie efekty naszych działań będą zadowalające. Jeśli nie posiadamy jeszcze dostatecznej wiedzy na ten temat, to powinniśmy zapytać ekspertów o najbardziej optymalne nawożenie ogrodu.

Kiedy to robić?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, kiedy powinno się odbywać takie nawożenie ogrodu, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie przyniesie to spodziewane rezultaty.

To oznacza, że pierwszy etap nawożenia powinien mieć miejsce w okresie wiosny, a więc gdzieś w okolicach kwietnia. Wówczas nasze rośliny będą intensywnie rosnąć, a to oznacza, że ich zapotrzebowanie na różnego rodzaju środki mineralne, będzie znacznie większe. Dodatkowo warto pamiętać o tym, aby nawożenie ogrodu odbywało się w dni pochmurne, kiedy jest wilgotno i kiedy zanosi się na deszcz. Wówczas będzie istniała największa szansa na to, że nasze rośliny faktycznie wchłoną najwięcej tego nawozu, a nasze działania przyniosą dobre efekty.

Musimy wiedzieć kiedy przestać

Oczywiście, ważne jest to, kiedy mamy zacząć nawożenie roślin, jednak niezwykle ważne będzie również to, kiedy to nawożenie ogrodu powinniśmy zaprzestać. W większości przypadków powinniśmy to zrobić w połowie sierpnia. Chodzi tutaj o to, aby nasze rośliny miały czas do spowolnienia rozwoju i przygotowania się do zimy. Jeśli nawożenie ogrodu będzie trwało zbyt długo, może się okazać, że rośliny zbyt długo będą się rozwijały i tej zimy nie przetrwają.

Jeśli już, to jesienią możemy stosować specjalne nawozy, które będą miały za zadanie, ułatwić roślinom przetrwanie tej zimy. Im większa będzie nasza wiedza odnośnie nawożenia ogrodu, tym większa będzie szansa, że uda nam się wyhodować piękne rośliny, które będą silne i dobrze odżywione. Jednak żeby tak było, musimy się dowiedzieć nie tylko tego, jakich nawozów używać, ale również tego, w jakim czasie ich używać, aby mieć pewność, że rezultaty ich stosowania będą jak najlepsze. Wówczas będzie istniała największa szansa na to, że nasze pieniądze i nasz wysiłek nie pójdą na marne, że faktycznie będziemy wiedzieli, na co należy zwracać uwagę i że tą naszą wiedzę będziemy potrafili w odpowiedni sposób wykorzystać.

Okres, w którym ma miejsce nawożenie ogrodu jest niezwykle ważny i należy dopilnować, aby ta czynność miała miejsce wtedy, gdy będzie najbardziej opłacalna.