Które owady sprzyjają roślinom?

Czasami zapominamy o tym, że owady potrafią być pożyteczne, że to niejednokrotnie dzięki nim nasz ogród wygląda pięknie. A szkoda, że o tym zapominamy, ponieważ niejednokrotnie próbując pozbyć się różnego rodzaju szkodników, pozbywamy się również tych pożytecznych stworzeń. Przecież to pszczoły zapylają nasze kwiaty, biedronki zjadają różnego rodzaju szkodniki atakujące nasze rośliny, a motyle sprawiają, że nasz ogród wygląda jak z bajki. Może więc warto zadbać o to, aby pożyteczne owady w ogrodzie jednak były?

Stwórzmy przyjazny ogród
e zapylają i które przyciągają motyle. Co więcej, warto również zadbać o to, aby owady w ogrodzie znalazły spokojniejsze miejsce. Takie, w którym spokojnie będą mogły złożyć jaja, a później przemienić się w gąsienice i larwy. Jeśli zadbamy o takie miejsce, to możemy być pewni, że owady w ogrodzie będą częstym gościem, a my z oddali będziemy mogli je podziwiać, oczywiście nie ingerując w ich naturalne środowisko.

Warto również zrezygnować ze stosowania chemicznych środków zwalczania szkodników, bo wówczas niechcący będziemy niszczyć również te owady w ogrodzie, które są mu naprawdę przyjazne.

Co możemy posadzić?

Zastanawiamy się, co potych roślin jest sporo, więc jeśli chcemy mieć owady w ogrodzie, to możemy przebierać wśród: astrów, chabrów, kocimiętki, malin, jeżyn czy wrzosów. Z pewnością wśród propozycji, które najbardziej przyciągają owady, znajdziemy takie, które idealnie będą pasowały do naszego ogrodu i którymi chętnie będziemy cieszyć nasze oczy. Zwłaszcza widząc, że dzięki tym roślinom owady w ogrodzie są obecne i sprawiają, że wydaje się on wręcz magiczny. Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, przekonajmy się jakie kwiaty powinniśmy mieć w swoim ogrodzie, aby chętnie odwiedzały nas pożyteczne owady. Bo owady w ogrodzie to nie tylko piękno natury, ale to również gwarancja, że nasz ogród będzie się prezentował pięknie i że naprawdę będziemy mogli być z niego dumni. Im więcej na ten temat będziemy wiedzieli, tym łatwiej będzie nam stworzyć naprawdę bajeczny ogród, który będzie przyjazny owadom i do którego chętnie będą przylatywały.