Czy warto stosować opryski?

Chcemy, aby nasze rośliny prezentowały się jak najlepiej. Żeby były ładne, zdrowe i bujne, a to oznacza, że musimy o nie odpowiednio zadbać i starać się, żeby miały zapewnione wszystkie składniki odżywcze, które są im potrzebne do prawidłowego wzrostu. Nic więc dziwnego, że przez wielu ludzi stosowane są opryski. Ale czy to faktycznie dobre rozwiązanie? Czy jest to bezpieczne i zdrowe?

Jak to działa?

Przede wszystkim zanim zaczniemy opryski, musimy się dokładnie zapoznać z wszystkimi wytycznymi, jakie znajdują się na produkcie i które zostały tam zamieszczone przez producenta. To oznacza, że dowiemy się z tych informacji, że nie powinniśmy stosować oprysków w czasie wysokich temperatur, bo będą one słabiej działały, jak i przy wietrze, bo mogą być wówczas przeniesione przez przypadek, na ludzi, zwierzęta albo inne rośliny, którym te opryski nie będą służyły.

Oczywiście dobrze jest, jeśli ta chemia w ogrodzie występuje w jak najmniejszej ilości, jednak czasami może się okazać, że jest to niezbędne, a co się z tym wiąże, wówczas takie opryski mogą okazać się konieczne. Najważniejsze jednak jest to, abyśmy dobrali ich odpowiedni rodzaj do naszych potrzeb, ale również żebyśmy sprawdzili, czy ludzie i zwierzęta, które są dookoła nas, są bezpieczne i nie zagraża im kontakt z takim opryskiem.

Kiedy opryskiwać?

Chemia w rolnictwie czasami jest niezbędna, zwłaszcza jeśli chcemy się cieszyć z naprawdę wspaniałych upraw. To oznacza, że musimy wiedzieć, iż opryski najlepiej robić rano i wieczorem. Wtedy kiedy nie ma tak wysokich temperatur, kiedy nie ma takiego słońca, co daje na gwarancję, że wszystko zostanie wchłonięte przez roślinę i faktycznie działanie jakie miały przynieść opryski, będzie możliwe do zaobserwowania.

Możliwości mamy tutaj naprawdę wiele, dlatego warto zobaczyć, jaka chemia w rolnictwie jest dopuszczalna, tak abyśmy mieli pewność, że korzystamy z takich produktów, które są akceptowane i które były wielokrotnie badane. Tak samo chemia w ogrodzie nie może być czymś niesprawdzonym i niepewnym. Tutaj również musimy się opierać na różnego rodzaju badaniach i certyfikatach, tak aby mieć pewność, że stosując opryski, stosujemy nie tylko to co jest bezpieczne dla roślin, ale również to, co jest bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Warto zobaczyć jakie preparaty możemy tutaj wybierać, co jest w stanie pomóc nam w naszej sprawie i jakie środki będą najlepsze dla naszych roślin. Jeśli zrobimy wszystko zgodnie z instrukcją, to istnieje ogromna szansa, że naprawdę będziemy zadowoleni z efektu końcowego jaki uda nam się tutaj uzyskać.

Najważniejsze jednak jest tutaj to, aby dobrać odpowiedni rodzaj oprysków.